Pogoda
Lądek-Zdrój
--°C
Facebook Instagram e-Doręczenia
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NIESAMOWITEJ OFERTY PAKIETÓW LECZNICZYCH W 23 WSzUR SP ZOZ W LĄDKU-ZDROJU: „Kręgosłup oDNowa” „Nowa Energia” – Sprawdź szczegóły i skorzystaj z oferty.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lądku-Zdroju - Sprawozdanie z kursu „Podstawy balneologii i medycyny fizykalnej” dla lekarzy w 23WSzUR SP ZOZ - 05.2026

Sprawozdanie z kursu „Podstawy balneologii i medycyny fizykalnej”

Sprawozdanie z kursu „Podstawy balneologii i medycyny fizykalnej” dla lekarzy w 23WSzUR SP ZOZ - 05.2026

W dniu 13 maja 2026 r. w 23 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym SP ZOZ w Lądku-Zdroju zakończył się kurs dla lekarzy pn. „Podstawy balneologii i medycyny fizykalnej”, przygotowujący do pracy w lecznictwie uzdrowiskowym.

Kurs doskonalący skierowany był do lekarzy posiadających inne specjalizacje i nadawał uczestnikom uprawnienia do pracy w uzdrowiskach. Kierownikiem naukowym kursu była dr hab. n. med. Małgorzata Łukowicz, MBA – specjalista rehabilitacji medycznej oraz balneologii i medycyny fizykalnej.

W szkoleniu uczestniczyło 18 lekarzy z różnych regionów Polski. Program kursu obejmował wykłady teoretyczne realizowane w formie on-line oraz część praktyczną (ćwiczenia), która odbywała się na terenie 23 WSzUR SP ZOZ w Lądku-Zdroju.

Kurs był nie tylko okazją do zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu balneologii, medycyny fizykalnej oraz lecznictwa uzdrowiskowego, ale również czasem wymiany doświadczeń, rozmów i integracji środowiska medycznego. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili poziom merytoryczny zajęć, profesjonalne przygotowanie kursu oraz życzliwą atmosferę i gościnność naszego Szpitala.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie kursu. Dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu i otwartości udało się stworzyć wydarzenie, które spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie będą owocowały w codziennej pracy lekarzy oraz przyczynią się do dalszego rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego w Polsce.

 

dr hab. n. med. Małgorzata Łukowicz,
MBA – specjalista rehabilitacji medycznej oraz balneologii i medycyny fizykalnej