Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zdjęcie przedstawia zabieg rehabilitacji ogólnoustrojowej

REHABILITACJA OGÓLNOUSTROJOWA

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych odbywa się zazwyczaj w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach lub klinikach, gdzie pacjent przebywa przez określony czas w celu udzielenia mu kompleksowej opieki terapeutycznej. Oto kilka kluczowych cech rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych:

  • Monitorowanie i opieka 24/7: Pacjenci są pod stałą opieką personelu medycznego, który monitoruje ich stan zdrowia i postępy w rehabilitacji przez całą dobę.
  • Intensywność terapii: W warunkach stacjonarnych pacjenci mają możliwość uczestnictwa w intensywnych sesjach terapeutycznych, które odbywają się codziennie przez wiele godzin. To pozwala na szybsze postępy w rehabilitacji niż w przypadku terapii ambulatoryjnej.
  • Dostęp do specjalistycznych urządzeń i technik terapeutycznych: Ośrodki rehabilitacyjne stacjonarne często posiadają zaawansowane urządzenia i specjalistyczny sprzęt terapeutyczny, który wspomaga proces rehabilitacji i umożliwia przeprowadzenie różnorodnych form terapii.
  • Ścisła współpraca zespołu terapeutycznego: W warunkach stacjonarnych pacjenci mają dostęp do zespołu terapeutycznego składającego się z fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych,  psychologów, lekarzy i innych specjalistów, którzy wspólnie opracowują spersonalizowany plan rehabilitacji i monitorują postępy pacjenta.
  • Możliwość kompleksowej oceny i leczenia: Dzięki ścisłej współpracy z lekarzami, rehabilitacja stacjonarna umożliwia kompleksową ocenę stanu zdrowia pacjenta i dostosowanie terapii do jego indywidualnych potrzeb.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych jest szczególnie zalecana dla pacjentów po poważnych urazach, operacjach ortopedycznych,  chorobach neurologicznych i innych stanach wymagających intensywnej opieki terapeutycznej. Dzięki kompleksowej opiece i intensywnym sesjom terapeutycznym, pacjenci mają szansę na szybszy powrót do zdrowia i poprawę swojej jakości życia.

W celu otrzymania danego świadczenia opieki zdrowotnej świadczeniobiorca może wpisać się na jedną listę oczekujących u jednego świadczeniodawcy!
(art. 20 ust. 10 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych)
Informujemy, że od dnia 10 stycznia 2022 r. skierowania na oddział rehabilitacji muszą być obowiązkowo wystawiane w formie elektronicznej.
(Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej Dz.U. 2021 poz. 2132)
WYMAGANE DOKUMENTY:

1. E-skierowanie do szpitala - z oddziałów SZPITALNYCH urazowo-ortopedycznych, internistycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych oraz reumatologicznych po zabiegach operacyjnych, urazach narządów ruchu, zaostrzeniach jednostek przewlekłych wymagających leczenia stacjonarnego, a w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych także z PORADNI SPECJALISTYCZNYCH:

  • urazowo-ortopedycznych,
  • neurologicznych,
  • rehabilitacyjnych,
  • reumatologicznych,
  • posiadających umowę z NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

2. Aktualna dokumentacja medyczna dotycząca schorzenia i schorzeń współistniejących - kserokopia np. karty informacyjnej z pobytów szpitalnych, opisy zdjęć RTG, TK, rezonansu magnetycznego.

W razie posiadania legitymacji uprawniającej do świadczeń poza kolejnością jej kserokopię np. legitymację ZHDK, osoby poszkodowanej poza granicami państwa (weterana poszkodowanego), inwalidy wojennego i wojskowego, kombatanta i osoby represjonowanej z powodów politycznych.

Zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2022 roku o obronie Ojczyzny żołnierze zawodowi oraz żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową zostali objęci prawem do korzystania poza kolejnością ze świadczeń zdrowotnych (dokument uprawniający: legitymacja służbowa stwierdzająca pełnienie zawodowej służby wojskowej a w przypadku żołnierzy OT - wojskowy dokument osobisty stwierdzający pełnienie terytorialnej służby wojskowej). W razie posiadania orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności jego kserokopię.

3.  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych ( do pobrania poniżej )

DODATKOWE INFORMACJE:
  • w przypadku stwierdzenia przez KOMISJĘ LEKARSKĄ działającą przy 23 WSzUR w Lądku-Zdroju braku wskazań do leczenia stacjonarnego dokumenty z odmową zostaną odesłane na adres domowy,
  • ZAWIADOMIENIE O TERMINIE REALIZACJI WYSYŁANE ZOSTANĄ POCZTA NA ADRES DOMOWY NA 30 DNI PRZED WYZNACZONYM TERMINEM,
  • oddział nie posiada pokoi jednoosobowych,
  • nie jest prowadzona rezerwacja pokoi,
  • nie zapewnia się zakwaterowań rodzinnych, w tym małżeńskich,
  • w przypadku małżeństw, które otrzymały skierowanie w tym samym terminie gwarantuje miejsce kobiecie w pokoju żeńskim, mężczyźnie w pokoju męskim,
  • zakwalifikowani do oddziału pacjenci na leczenie przyjmowani są wg kolejki oczekujących - szpital nie zapewnia realizacji leczenia w wybrane przez pacjenta miesiące (okres letni, wakacje, ferie).

INFORMATOR NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA O TERMINACH LECZENIA

Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe NFZ

Wpisz do informatora poniższe dane, dotyczące leczenia w zakresie Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w 23WSzUR.
W wyniku wyszukiwania otrzymasz: pierwszy wolny termin - stan na dzień   ......
Nazwa świadczenia: REHABILITACJA OGÓLNOUSTROJOWA W WARUNKACH STACJONARNYCH
Nazwa szpitala: 23 WOJSKOWY SZPITAL UZDROWISKOWO-REHABILITACYJNY
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W LĄDKU ZDROJU
Nazwa miejsca udzielania świadczeń: ODDZIAŁ REHABILITACYJNY, adres: LĄDEK-ZDRÓJ, ORLA 4

INFORMACJI W ZAKRESIE REHABILITACJI OGÓLNOUSTROJOWEJ W WARUNKACH STACJONARNYCH W 23 WOJSKOWYM SZPITALU UZDROWISKOWO - REHABILITACYJNYM SP ZOZ w LĄDKU-ZDROJU
udziela Gabriela Drewniak i Ewelina Zalińska
 tel. 603 949 705  (w dni powszednie w godz. od 8:00 do 10:00)

Uwaga! Pytania dotyczące rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych można kierować drogą elektroniczną:

 drewniak@23wszur.pl
Wymagane dokumenty składamy:  
W pokoju nr 4 ul. Orla 3 w Lądku- Zdroju 

lub wysyłamy pocztą na adres:
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
ul. Plac Mariański 7/8
57-540 Lądek Zdrój